INDEX    ABOUT    BLOG


INDEX    ABOUT    BLOG

Projekt ASTRIUM začal ako full-scale interiérový návrh na redizajn open space kancelárie. Firma ASTRIUM zabezpečuje satelitné prenosy po celej planéte. Ako nosný motív interiéru som v návrhu použil satelitné snímky. Max Serradifalco vo svojom projekte WEB LANDSCAPE PHOTOGRAPHY využíva na internete dostupné dáta a výsekmi z nich tvorí umelecké diela—satelitné fotografie z vizuálne atraktívnych miest sveta. Ako parafrázu na mramorové obklady stien v interiéroch vyberám z tvorby tohto umelca také zábery, ktoré svojou abstraktnou štruktúrou pripomínajú kresbu kameňa.

Taktiež navrhujem jednoduchý opakujúci sa nábytok. Stoly, ako pracovné hniezda pre 4 až 6 ľudí sú po celom obvode neprerušenou pracovnou plochou. V strede je žľab pre vedenie inštalácií.

Jednotlivé pracoviská sú od seba oddelené policovými paravanmi, rozmermi až veľmi pripomínajúcimi obľúbený výrobok od známejšej švédskej neziskovej organizácie. Budú tak môcť parazitovať na škále doplnkov, krabíc či uzatvárateľných modulov. Paravany majú čelo "polstrované" špeciálnou akustickou penou, ktorá by mala čiastočne znižovať nepríjemný ruch open-space priestoru.
názov: ASTRIUM—Office
realizácia: 2015
veľkosť: 300 m2
miesto: Bratislava
architekt: P. Jurkovič
fotografie: P. Jurkovič

Viac o projekte ASTRIUM na blogu
©2024 JRKVC